WARSZTATY DLA RODZICÓW

Jeśli jeździsz samochodem, musisz mieć prawo jazdy. Jeśli wykonujesz określony zawód, musisz mieć i wykształcenie, i kompetencje adekwatne do tej roli.
Jeśli jesteś rodzicem….STAJESZ SIĘ NIM W MOMENCIE URODZENIA DZIECKA.
Nie masz certyfikatów, nie masz dyplomów i innych dokumentów poświadczających Twoje rodzicielskie kwalifikacje. Uczysz się tej wyjątkowej roli każdego dnia, zdobywając doświadczenia.

Małgosia Gumowska- coach dobrych relacji i zaprasza Cię na warsztaty dzięki, którym zaczniesz zdobywać  swoje rodzicielskie ” prawo jazdy”.

ZE SWOIMI RODZICIELSKIMI KŁOPOTAMI NIE MUSISZ BYĆ SAM.

Harmonogram warsztatów

17 WRZEŚNIA 2019-  GODZ.  17.00 – 20.00
JAK WSPIERAĆ DZIECKO W JEGO SAMODZIELNOŚCI?
samodzielność jest drogą do odpowiedzialności, ma też związek z poczuciem własnej wartości  – jak wzmacniać samodzielność dziecka, jak radzić sobie z własnymi lękami wobec samodzielności dziecka, samodzielność wymaga kar czy nagród?

15 PAŹDZIERNIKA 2019- GODZ. 17.00 – 20.00
CO ROBIĆ , GDY DZIECKO NIE SŁUCHA RODZICÓW?
JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJAMI DZIECKA?
relacje między rodzicami i dziećmi polegają m.in. na słuchaniu – w czasie warsztatu skupimy się na tym, jak mówić, aby dziecko słuchało, jak się porozumieć, gdy wydaje się, że porozumienia brak, jak radzić sobie z odmową dziecka?  Porozmawiamy o tym, czym są emocje, jak je traktować i jak pomóc dziecku sobie z nimi radzić. Emocje rodzica w jego relacji z dzieckiem mogą im służyć oraz a czasami jednak warto ich unikać-kiedy? jak? Udział w warsztacie może być jednorazowym doświadczeniem, wstępem do dalszej pracy lub uzupełnieniem dotychczasowego rozwoju.

 W czasie warsztatu:

  • poznamy sposoby, jak okazywać emocje,
  • dowiemy  jak radzić sobie z gniewem i złością,
  • jak zachować spokój w trudnych sytuacjach, jak nie ranić innych

19 LISTOPADA 2019 –  GODZ.  17.00 – 20.00
JAK WZMOCNIĆ POCZUCIE WARTOŚCI DZIECKA?
poczucie własnej wartości jest siłą człowieka – jak  je kształtować, jal kształtować samoocenę dziecka, jakie działania podejmować na rzecz poczucia własnej wartości, czego nie robić, aby budować poczucie własnej wartości dziecka?

21 STYCZNIA  2020- GODZ. 17.00 – 20.00
JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJAMI DZIECKA?
emocje są doświadczeniem każdego – w czasie warsztatu poznamy sposoby, jak je okazywać, jak radzić sobie z gniewem i złością, jak zachować spokój w trudnych sytuacjach, jak nie ranić innych?

Warsztaty w ramach Akademii Rodzica- Małgosia Gumowska  w Centrum Edukacji Nowodworskiej BIRET odbywają się w każdy trzeci WTOREK miesiąca, w kameralnych grupach liczących maksymalnie 15 osób. To pozwala na bardzo efektywną pracę metodami coachingowymi z wykorzystaniem action learningu. W CZASIE WARSZTATÓW OTRZYMASZ:

  • narzędzia i wiedzę, jak radzić sobie w określonych sytuacjach problemami rodzicielskimi
  • możliwość „testowania” nowych dla Ciebie rozwiązań w pracy z grupą rodziców
  • możliwość odkrywania siebie i wykorzystania tej wiedzy dla dobra dziecka i własnego
  • wsparcie moje jako doświadczonego pedagoga, rodzica i coacha
  • wsparcie innych rodziców
  • – materiały związane z tematem danego warsztaty  jako doraźną pomoc w domu

Nie otrzymasz gotowych instrukcji, bo nie ma instrukcji obsługi Twojego dziecka. Każda relacja z dzieckiem jest jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Każdy warsztat pozwoli Ci przyglądać się jej z różnych perspektyw, aby podejmować świadome wybory służące i Twojemu Dziecku, i Tobie.

Koszt jednego warsztatu –  110 zł
Przy zakupie wszystkich warsztatów w pakiecie – 360 zł.
Dla uczestników jednego warsztatu, przy zakupie kolejnych zniżka 10% 

Masz pytanie odnośnie warsztatów lub chcesz się zapisać?
Napisz: coach@malgorzatagumowska.pl